PS Omega

Zápisník oddílu Klíč

Obnovení činnosti

13. 5. 2021, 22:12Jirka Tom (vedoucí)

Od pondělka 17. května se můžeme scházet venku – naše schůzky se tedy mohou konat jen v případě hezkého počasí. Co tedy v plánu:

  • pondělní schůzka klubu Fit se uskuteční na školním hřišti – sraz před školou v 17.30.
  • úterní schůzka oddílu Klíč se bude konat na dětském hřišti – sraz před klubovnou ve 14.00 (případně se souhlasem rodičů vyzvedneme děti z družiny „Tusarky“).
  • středeční schůzka klubu Týn´s se bude konat na školním hřišti – sraz v 16.00 před školou.

Děti, které nenavštěvují „Tusarku“, přinesou prohlášení rodičů, že v aktuálním týdnu.absolvovaly COVID test s negativním výsledkem.

Tábory dostaly zelenou

1. 5. 2021, 19:34Jirka Tom (vedoucí)

Tak zní zpráva ministerstva zdravotnictví. Náš tábor tedy můžeme začít konkrétněji plánovat a připravovat. Během týdne se má ještě konat jednání vlády o možnostech obnovy činnosti našich oddílů a klubů. O výsledcích budeme informovat.

Činnost v dubnu

8. 4. 2021, 21:58Jirka Tom (vedoucí)

I když od pondělí 12. dubna začínají žáci chodit do škol, naše činnost zatím pro děti a mládež zůstává pozastavena. Protože není vládou vydán žádný zřejmý pokyn, který by činnost organizací našeho typu vysloveně dovoloval, zůstává v platnosti pokyn předsedy Pionýra o pozastavení činnosti. Situaci pravidelně prověřujeme a doufáme, že se podaří podmínky pro naši činnost vyjasnit. Letní tábor stále připravujeme a věříme, že bude moci proběhnout v podobném režimu, jako tomu bylo v roce 2020. V současné době tedy doufáme, že se všemi brzy uvidíme a těšíme se.

Jarní tábor

16. 2. 2021, 19:38Jirka Tom (vedoucí)

Letošní jarní tábor se nekoná (konstatujeme jen pro pořádek) Nezaznamenali jsme žádný reálný příslib, že by bylo možné ubytovat v horské chatě v okrese Trutnov (s omezeným vstupem osob) skupinu cca 20 účastníků z různých rodin. I když se zázraky mohou stát, není možné dnes asi deset dnů před akcí na ně spoléhat. Je nám to moc líto. Trocha sportu na čerstvém vzduchu by nám všem určitě prospěla.

Činnost v novém roce

3. 1. 2021, 21:38Jirka Tom (vedoucí)

Přejeme všem hodně zdraví a pohody v novém roce. Začátek roku nás provází opět omezení, které nám nedovoluje pořádat schůzky a další akce. Přesto stále připravujeme tábory o jarních a letních prázdninách.

Krásné Vánoce

25. 12. 2020, 10:43Jirka Tom (vedoucí)

Přejeme všem příjemné Vánoce a také hodně zdraví a štěstí v novém roce. Ať je zase rokem cestování a objevování (jako tomu bylo dříve – před rokem nebo ještě dříve...

Zastavení provozu

4. 10. 2020, 11:24Jirka Tom (vedoucí)

V návaznosti na usnesení Vlády ČR vydal předseda Pionýra pokyn k zastavení činnosti – do odvolání.

Po tuto dobu žádné aktivity, při kterých se scházejí děti v klubovně či v tělocvičně, ani žádné další obdobné akce se konat nebudou. Nebudou se konat ani podzimní tábor (do Frenštátu pod Radhoštěm).

Plán pravidelné činnosti na školní rok 2020/2021

10. 8. 2020, 11:27Jirka Tom (vedoucí)

Pojďte s námi objevovat moderní deskové hry, zkoušet netradiční výtvarné činnosti, probádat přírodní zákonitosti a využít zázraky techniky, zadat úkol jednoduchým robotům, naučit se uvařit si jídlo nebo putovat po zajímavých místech naší vlasti.

Pionýr, PS Omega

Naše činnost není kroužkem. Vytváříme společenstvo dětí a mládeže, ve kterém se děti snažíme dlouhodobě rozvíjet, podporovat je ve spolupráci a umožnit jim prohlubovat jejich individuální zájmy. Na schůzkách, výpravách a táborech přispíváme k rozvoji samostatnosti, schopnosti žít v souladu s přírodou a podporujeme touhu objevovat naše kulturní dědictví.
Díky nabídkovým výchovným projektům Pionýra (např. www.kliceni.cz) jsme úspěšní i při zapojování dětí se specifickými potřebami ve vzdělávání do naší činnosti.


Schůzky v klubovně Tusarova 7, Praha

Oddíl Klíč je určen dětem mladšího školního věku. Děti ze 2. – 4. třídy se mohou scházet v úterý od 14:00 do 15:30. Program je připraven zpravidla ve formě celoroční hry, při které se třeba cestuje do Vesmíru, zkouší se přežít na „opuštěném ostrově“…

Klub Týn´s je tu pro děti a mládež ze 4. – 8. třídy nebo prostě pro každého, kdo rád zažívá něco neobvyklého. Je určen především náctiletým – proto Týn´s. Program klubu vychází z plánu, na jehož tvorbě se podílejí sami návštěvníci. Mohou tak pro sebe i své kamarády připravit zajímavé aktivity. Klubovna a je otevřena všem zájemcům ve středu od 16 do 18 hodin.
Činnost v tělocvičně základní školy Tusarova 21

Klub Fit je nabídkou pro všechny, kteří rádi sportují. Najdete jej v tělocvičně Základní školy Tusarova 21 v pondělí od 17:30 do 19:30 (od 7. září). Činnost klubu pravidelně doplňují různé sportovní turnaje (stolní tenis, fotbal, florbal…).

Pionýrská skupina Omega vyvíjí pravidelnou činnost 25 let, oddíly a kluby mají tradici ještě delší. Během této doby uspořádaly 30 letních a přes desítku jarních táborů, několik táborů putovních i mezinárodní výměny, stovky víkendových výprav. Nabídku našich aktivit, informace o jejich zahájení a také fotografie z akcí naleznete v kalendáriu – http://psomega.cz/pozvanky.php

Díky podpoře magistrátu hlavního města Prahy, ministerstva školství a městské části Praha 7 mohou děti navštěvovat naše pravidelné aktivity zdarma. Členský příspěvek je dobrovolný, váže se ke kalendářnímu roku 2020.

Pro zájemce jsme schopni zajistit vyzvedávání dětí ze školní družiny ZŠ Tusarova, Praha 7.

Táborová videa - Happak 2020

25. 7. 2020, 22:15Jirka Tom (vedoucí)

Náš tábor se zaměřením na detektivní příběhy záměrně nezpracoval etapu s tématem vraždy. Připadlo nám docela drastické. Nechali jsme proto na dětech, aby tento typ detektivních příběhů ztvárnily samy.

Téma – to je vražda, napsala

Zpracování ve formě pantomimy, baletu a scénického tance

První fotografie z tábora by mohly být k vidění na našich stránkách v druhé polovině srpna.

PS:Tričko z tábora je před praním potřeba zažehlit, nejlépe přes utěrku na vyšší teplotu, aby se barva ustálila.

PS: Někteří účastníci si nevyzvedli zdravotní způsobilost pro účast na zotavovacích akcích. Kdo ji bude potřebovat, tak se prosím ozvěte.

Šílené domino

5. 4. 2020, 14:52Jirka Tom (vedoucí)

Bohužel naše aktivity jsou stále zatím pozastaveny.

Jako poděkování všem, kdo nám pomohl s touto báječnou akcí zveřejňujeme fotografie http://psomega.cz/fotky.php a také některá videa.