PS Omega

Zápisník

Český den proti rakovině

15. 5. 2022, 18:54Jirka Tom (vedoucí)

Letos jsme opět vyrazili na pomoci sbírce, při které se prodávají žluté kvítky. Několik dvojic procházelo různá místa Prahy 7. Celkem jsme nasbírali 15 067 Kč. Tak ať nám všem zdraví slouží.

Orloj v Jičíně

24. 4. 2022, 22:59Jirka Tom (vedoucí)

Podívejte, jak vypadá zcela ojedinělý orloj v Jičíně

Krásné Vánoce

24. 12. 2021, 12:16Jirka Tom (vedoucí)

Krásné Vánoce a mnoho štěstí v novém roce. Setkání před Vánocemi v klubovně je snad dobrým znamením, že se budeme moci scházet i v příštím roce a pořádat akce, výpravy a tábory.

Důležité upozornění

24. 10. 2021, 13:16Jirka Tom (vedoucí)

Podle platných hygienických opatření musí mít děti na akce v klubovně od 1. 11. roušku, nebo podobně jako všichni dospělí respirátor (FFP2).

Plán pravidelné činnosti na školní rok 2021/2022

31. 8. 2021, 21:26Jirka Tom (vedoucí)

Pravidelné aktivity budou probíhat nezměněném časovém schematu.

Pojďte s námi objevovat moderní deskové hry, zkoušet netradiční výtvarné činnosti, probádat přírodní zákonitosti a využít zázraky techniky, zadat úkol jednoduchým robotům, naučit se uvařit si jídlo nebo putovat po zajímavých místech naší vlasti.

Pionýr, PS Omega

Naše činnost není kroužkem. Vytváříme společenstvo dětí a mládeže, ve kterém se děti snažíme dlouhodobě rozvíjet, podporovat je ve spolupráci a umožnit jim prohlubovat jejich individuální zájmy. Na schůzkách, výpravách a táborech přispíváme k rozvoji samostatnosti, schopnosti žít v souladu s přírodou a podporujeme touhu objevovat naše kulturní dědictví.
Díky nabídkovým výchovným projektům Pionýra (např. www.kliceni.cz) jsme úspěšní i při zapojování dětí se specifickými potřebami ve vzdělávání do naší činnosti.


Schůzky v klubovně Tusarova 7, Praha (první akce v klubovně je 21.9.)

Oddíl Klíč je určen dětem mladšího školního věku. Děti ze 2. – 4. třídy se mohou scházet v úterý od 14:00 do 15:30. Program je připraven zpravidla ve formě celoroční hry, při které se třeba cestuje do Vesmíru, zkouší se přežít na „opuštěném ostrově“…

Klub Týn´s je tu pro děti a mládež ze 4. – 8. třídy nebo prostě pro každého, kdo rád zažívá něco neobvyklého. Je určen především náctiletým – proto Týn´s. Program klubu vychází z plánu, na jehož tvorbě se podílejí sami návštěvníci. Mohou tak pro sebe i své kamarády připravit zajímavé aktivity. Klubovna a je otevřena všem zájemcům ve středu od 16 do 18 hodin.
Činnost v tělocvičně základní školy Tusarova 21

Klub Fit je nabídkou pro všechny, kteří rádi sportují. Najdete jej v tělocvičně Základní školy Tusarova 21 v pondělí od 17:30 do 19:30 (od 6. září). Činnost klubu pravidelně doplňují různé sportovní turnaje (stolní tenis, fotbal, florbal…).

Pionýrská skupina Omega vyvíjí pravidelnou činnost 25 let, oddíly a kluby mají tradici ještě delší. Během této doby uspořádaly 30 letních a přes desítku jarních táborů, několik táborů putovních i mezinárodní výměny, stovky víkendových výprav. Nabídku našich aktivit, informace o jejich zahájení a také fotografie z akcí naleznete v kalendáriu – http://psomega.cz/pozvanky.php

Díky podpoře magistrátu hlavního města Prahy, ministerstva školství a městské části Praha 7 mohou děti navštěvovat naše pravidelné aktivity zdarma. Členský příspěvek je dobrovolný, váže se ke kalendářnímu roku.

Pro zájemce jsme schopni zajistit vyzvedávání dětí ze školní družiny ZŠ Tusarova, Praha 7.

Tričko z tábora a další výrobky

1. 8. 2021, 13:03Jirka Tom (vedoucí)

Táborové tričko je potřeba prát odděleně od ostatního prádla. Černá barva se při prvních praních může ještě trochu uvolňovat.

Barva na hrníčku a podšálku dosud není zafixovaná. Je tedy nutné dát je na 35 minut do trouby zapéct při teplotě 150 stupňů Celsia. Doporučuje se pozvolné zahřívání a chlazení. I potom bude nutné omývat toto nádobí ručně. Myčka z něj barvy brzy odstraní.

Přesný návod na vypálení: https://www.koralek-obchod.cz/barva-na-porcelan-vypalovaci-pebeo-porcelaine-150-odstin-c123-powder-green-baleni-45-ml

Smaltovaná lžička je již vypálena a měla by snést i myčku.

Ať vám vaše výrobky slouží...

PS: Fotografie a další obrazový materiál budeme teprve třídit.

Kontakty

17. 7. 2021, 8:31Jirka Tom (vedoucí)

Kdyby bylo potřeba, můžete nám napsat:

LT Houseňák, U Rychlovského rybníka, 588 32 Brnice

Telefonicky je tábor hůře dostupný, nicméně můžete použít telefonní čísla v části kontakt.

Schůzky v červnu

4. 6. 2021, 22:06Jirka Tom (vedoucí)

V červnu mohou probíhat schůzky. Máme už jen drobná omezení – roušky ve vnitřních prostorech, omezený počet účastníků apod.

Obnovení činnosti

13. 5. 2021, 22:12Jirka Tom (vedoucí)

Od pondělka 17. května se můžeme scházet venku – naše schůzky se tedy mohou konat jen v případě hezkého počasí. Co tedy v plánu:

  • pondělní schůzka klubu Fit se uskuteční na školním hřišti – sraz před školou v 17.30.
  • úterní schůzka oddílu Klíč se bude konat na dětském hřišti – sraz před klubovnou ve 14.00 (případně se souhlasem rodičů vyzvedneme děti z družiny „Tusarky“).
  • středeční schůzka klubu Týn´s se bude konat na školním hřišti – sraz v 16.00 před školou.

Děti, které nenavštěvují „Tusarku“, přinesou prohlášení rodičů, že v aktuálním týdnu.absolvovaly COVID test s negativním výsledkem.

Tábory dostaly zelenou

1. 5. 2021, 19:34Jirka Tom (vedoucí)

Tak zní zpráva ministerstva zdravotnictví. Náš tábor tedy můžeme začít konkrétněji plánovat a připravovat. Během týdne se má ještě konat jednání vlády o možnostech obnovy činnosti našich oddílů a klubů. O výsledcích budeme informovat.