PS Omega

Plán akcí

[ zobrazit jen aktuální akce ]
rok: [ 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 ]
leden 2016  
14. ledna
Turnaj ve stolním fotbálku – klub Týn's

Akce pro týmy dvojic, které si chtějí zahrát. Zájemci se mohou přihlásit na mail

21. ledna
Zápasy – klub Týn's

Lžícový souboj, krabi a pomalá odbíjená v klubovně...

28. ledna
Koncept – klub Týn's

Desková hra založená na popisu pojmů, které si jedna dvojice vylosuje a ostatní hádají... Akce může být odvolána, pokud se do 16.15 nedostaví dost účastníků.

29. – 31. ledna
Ledová Praha

Určitě občas zažijete sobotu či neděli s rodiči v Praze. Málokdy se vám však podaří strávit Víkend v Praze s námi a přitom navštívit zajímavé muzeum, hokejovou síň slávy, vystoupit na některou z věží, zajít do bazénu, hrát v tělocvičně…. nabídky http://www.ledovapraha.pionyr.cz/index.php?loc=nabidka

únor  
4. února
Ligretto – klub Týn's

Nejrychlejší karetní hra. Na první pohled je to trochu zmatek, ale vyhrává se v ní podle přesných pravidel... Pokud se ale nesejde dost účastníků, půjde jen o trénink...

11. února
Pohyblivá přání a origami – klub Týn's

Vyzkoušíme výrobu papírových přání, které se při rozevření rozloží a nebo dokonce rozhýbou...

18. února
Filmotéka – klub Týn's

Využijeme toho, že se ještě brzy stmívá a pustíme si film. Návrhy se přijímají na adrese

25. února
březen  
2. března
Odpoledne deskových her

Pokud si chcete zahrát některou z moderních deskových her a nebo se naučit nějakou novou, pak přijďte mezi 14.00 a 16.00 do auly základní školy (Praha 7, Tusarova 21). Akce s uchází o podporu MHMP a MŠMT.

3. března
Turnaj v šipkách – klub Týn's

Turnaj se bude konat, pokud se dostaví dostatečné množství zájemců... V případě malého zájmu o akci je možná změna programu.

5. března
Rada pionýrské skupiny

Rada, které se mohou účastnit všichni členové, nicméně hlasují pionýrští pracovníci. Se sejde v sídle pionýrské skupiny od 9.30 (jde o sobotu).

6. – 13. března
Jarní tábor

Plánujeme strávit čas na našich nejvyšších horách a doufáme i se sněhovou nadílkou, která snad ještě přijde...

duben  
15. – 17. dubna
Výprava do Jaroměře

Jaroměřská čtvrť Josefov vznikla jako vojenská pevnost. Kdo se chce podívat nejen do jejího podzemí, ale prozkoumat i okolí má s námi jedinečnou příležitost

25. dubna
Turnaj ve florbalu – klub Fit

Týmy nejvýše 5 hráčů se sejdou v tělocvičně základní školy Tusarova 21, Praha 7 v 17.30. Zájemci se mohou přihlásit na mail Akce se koná díky podpoře MHMP, MŠMT a m. č. Prahy 7.

květen  
6. – 8. května
Výprava do Plzně

Město Plzeň nabízí spoustu zajímavostí. Mezi ty největší patří Techmánie nebo městské podzemí. Plánujeme ale také bazén i některý z dalších sportů – třeba lakros…

16. května
Turnaj ve fotbálku – klub Fit

Turnaj pro všechny, kdo mají rádi fotbal. Podle počasí se bude hrát v tělocvičně nebo na školním hřišti. Účastní se jej tým s maximálním počtem pěti účastníků. (4 hráči + jeden případně střídající). Zahájení turnaje v 17.30 v tělocvičně základní školy Tusarova. Zájemci o akci se mohou přihlásit na adrese

Akce se koná díky podpoře MHMP, MŠMT a MČ Praha 7 – účast je zdarma.

18. května
Hřiště není/jako silnice

Hřiště není/jako silnice

Tradiční akce plná dopravních kvízů, her a soutěží proběhne na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici od 14 do 17.30. Vyhodnocení proběhne ve čtvrtek 19. 5. od 17.00 Akce se koná díky podpoře MHMP, MŠMT a BESIPu.

29. května
Rodinný den Prahy 7

Naše PS se účastní akce, kterou pořádá městská část Prahy 7. Přijďte se na nás podívat.

červen  
15. června
Pétanque – oddíl Klíč

Možná jste nás již v pakru potkali. Hrásli jsme hru s kovovými koulemi – tradiční francouzský pétanšue. POkud máte chuť si tuto hru vyzkoušet, přijďte na hřiště Sedmikráska v Jateční ulici Prahy 7 (od 16:00 do 17:30).

Akci podpořilo ministerstvo školství.

17. – 19. června
Výprava do Dubice

Akce byla bohužel zrušena a přesunuta na jiné místo.Dubice je kousek od České Lípy, kam se dá dojít skrz Pekelské údolí plné zajímavých skalních útvarů Plánujeme ale také bazén i některý z dalších sportů …

20. června
Turnaj ve stolním tenisu – klub Fit

Turnaj jednotlivců, kteří si chtějí zahrát stolní tenis. Přihlásit můžete předem na adrese . Akce se koná v Tělocvičně ZŠ Tusarova 21, Praha 7 (od 17:30 do 19:30).

Akci podpořili ministerstvo školství a městská část Prahy 7.

22. – 23. června
Přijď si vyrobit mýdlo – oddíl Klíč a klub Týn's

Originální mýdlo, které poslouží třeba jako drobný dárek, si můžete přijít vyrobit do naší nové klubovny – Tusarova 7, Praha 7 (od 16 do 18 hodin). Rezervace na mail:

Akci podpořilo ministerstvo školství.

24. – 26. června
Výprava do Mšena

Akce byla zrušena z důvodu nízkého počtu přihlášených. Hned za obcí Mšeno začíná Kokořínské údolí, k obdivování je tu ale také překrásná plovárna a možná s instruktory vyzkoušíme i lezeckou stěnu …

červenec  
16. – 30. července
Letní tábor H....

Letní stanový tábor (s pětadvacetiletou tradicí) pro všechny, kdo mají rádi dobrodružství, sporty, výtvarné aktivity a soutěže...

září  
14. – 15. září
Přijď si vyrobit ozdobnou krabičku – oddíl Klíč a klub Týn's

Krabička na dárek, malá šperkovnice, místo, kam můžete uložit své poklady… k tomu všemu by mohla sloužit ozdobná krabička…

místo konání: Klubovna Tusarova 7, Praha 7, kde se i následující středy scházíme na pravidelných schůzkách …

21. září
Odpoledne deskových her

Pokud máte zájem seznámit se s netradičními deskovými hrami, nebo si zahrát nějakou, kterou nemáte doma, pak přijďte za námi. Program pro děti a jejich rodiče bude připraven v aule základní školy (Tusarova 21, 1. patro) od 14 do 16.00. Na akci navazují v dalších týdnech pravidelné schůzky, jež se budou konat ve stejné době v naší nové klubovně. Akce se koná díky podpoře MHMP a MŠMT.

26. září
Turnaj ve stolním tenisu – klub Fit

Turnaj jednotlivců, kteří si chtějí zahrát stolní tenis. Přihlásit se můžete předem na adrese . Akce se koná v tělocvičně ZŠ Tusarova 21, Praha 7 (od 17:30 do 19:30). Na akci bude ve stejném čase a na stejném místě navazovat pravidelná činnost bezplatného sportovního klubu.

Akci podpořili ministerstvo školství a městská část Prahy 7.

28. září
Lanové Centrum PROUD

Akce byla z důvodu malého počtu potvrzených účastníků zrušena. Chcete-li si vyzkoušet svoji odvahu a zručnost, pojďte s námi do lanového centra PROUD.

29. září
Petanque – klub Týn's

Akci na hřišti Sedmikráska v Jateční ulici v Praze 7 můžete navštívit od 16 do 17.30 a zahrát si s námi.

30. 9. – 2. 10.
Výprava do Berouna

V okolí Berouna se nachází úchvatné skály, ale také dva významné hrady. Navíc si můžeme vyzkoušet různé sporty a dá se zde zajít do aquaparku …

říjen  
17. října
Turnaj v sálovém fotbalu – klub Fit

Turnaj v sálovém fotbalu se bude konat v tělocvičně Základní školy Tusarova 21, P-7 od 17.30 do 19.30. Soutěží 4 hráči + případně 1 náhradník. Sálovou obuv s sebou.

19. – 20. října
Přijď si vyrobit tričko – klub Fit a klub Týn's

Jestli si chcete vyrobit originální tričko, přijďte do naší klubovny. Tričko si můžete přinést vlastní, nebo si jej můžete objednat za cca 50 – 80 Kč (nutná je domluva předem i na velikosti na e-mail ). (středa 15:30 – 17:00, čtvrtek 16:00 – 18:00).

25. – 30. října
Podzimní prázdniny

Během prázdnin chceme objevovat jeskyně i propasti Moravského krasu, vyrábět FIMO příbory, vyzkoušet sportovní hry, pouštění draků i navštívit aquapark.

listopad  
3. listopadu
Setkání s robotem – klub Týn's

Očekává nás stavba nové podoby LEGO robota... V klubovně Tusarova 7 od 16.00

10. listopadu
Deskohraní – klub Týn's

Delší nebo krátké deskové hry dle vašeho výběru – začínají v klubovně Tusarova 7 od 16.00

16. listopadu
Šílené domino – oddíl Klíč

Šílené domino – oddíl Klíč

Určitě jste si to už někdy vyzkoušeli... Stačí vzít dominové kostky, postavit je za sebe a pak do první trochu strčit. Jestli jste dost šikovní, pak začnou padat tak, jak si přejete... Akce se koná díky podpoře MŠMT.

17. – 20. listopadu
Výprava do Liberce

Výprava do aquaparku, IQ landie na Ještěd, netradiční sporty a mnoho dalšího nám nabídne město Liberec...

21. listopadu
Turnaj ve florbalu – klub Fit

Týmy nejvýše 5 hráčů se sejdou v tělocvičně základní školy Tusarova 21, Praha 7 v 17.30. Zájemci se mohou přihlásit na mail Akce se koná díky podpoře MHMP, MŠMT a m. č. Prahy 7.

23. listopadu
Přijď vyzkoušet výrobky z vosku – oddíl Klíč

Víte, že se dají z vosku vytvářet hezké obrázky? Zkoušeli jste také ozdobit svíčku? Přijďte si to vyzkoušet do naší klubovny (Tusarova 7, Praha 7) od 14 do 17 hodin.

24. listopadu
Dřevěná hračka – klub Týn's

Jednoduchý výrobek, který může udělat radost nejen vám, ale i mladšímu sourozenci – vyrábíme v dílně ZŠ Tusarova 21, Praha 7

30. listopadu
Setkání s robotem – oddíl Klíč
prosinec  
1. prosince
Přijď si vyrobit kuchyňské prkénko – klub Týn's

Další z výrobků, které mohou posloužit jako vánoční dárek. Tentokrát to bude dárek pro malé kuchaře i velké kuchařky.

8. prosince
Roboti už jdou – klub Týn's

Půjde o ukázky jednoduchých úkolů pro robota a možností, jak je možné robota ovládat. Podíváme se také na další variantu robota, kterého známe z loňského roku. Akce se koná v naší klubovně Tusarova 7, Praha 7. Akci podpořilo MŠMT.

9. – 11. prosince
Vločková výprava do Lomnice

Jestli bude výprava plná sněhových vloček, dopředu nevíme. Určitě se nám ale podaří dotknout se kouzla blížících se Vánoc.

12. prosince
Turnaj ve stolním tenisu – klub Fit

Turnaj pro jednotlivce se koná v malé tělocvičně základní školy Tusarova od 17.30 do 19.30. Rezervovat místo si můžete na adrese Akce se koná díky podpoře MHMP a MČ Praha 7.

13. prosince
Předvánoční bowling – klub Týn's

na bowling tentokrát vyrazíme do Zlaté kovadliny. Pokud máte chuť poměřit si síly a pobavit se s přáteli, můžete s námi vyrazit. Sraz máme ve 13:45 u ZŠ Tusarova, rozejdeme se kolem 16 hod.

14. prosince
Přijď si vyrobit vánoční ozdobu – oddíl Klíč a klub Týn's

Vánoční ozdoba z drátků a korálků může oživit váš stromeček, nebo se stát dárkem pro vaše blízké.

15. prosince
Budoucnost s roboty – klub Týn's

Vyzkoušíme další úlohy pro roboty a stavbu dalšího modelu robota.

19. prosince
Vánoční Fit v Aquacentru – klub Fit a klub Týn's

Jako poděkování za pomoc při přípravě a organzaci našich akcí, nebo i pro další účastníky připravujeme vycházku do aquacentra.

21. prosince
Vánočka

Tradiční schůzka s pojídáním vánočky malými dárky a možná i s promítáním.