PS Omega

Plán akcí oddílu Klíč

[ zobrazit jen aktuální akce ]
rok: [ 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 ]
leden 2013  
23. ledna
Rada PS

Velká porada PS s volbou nového vedení se bude konat u nás v 18.15

únor  
1. – 3. února
Víkend v Praze – oddíl Klíč, klub Fit a klub Týn's

Určitě občas zažijete sobotu či neděli s rodiči v Praze. Málokdy se vám však podaří strávit Víkend v Praze s námi a přitom navštívit zajímavé muzeum, vystoupit na některou z věží, zajít do bazénu a navíc bydlet v klubovně.

6. – 7. února
Přiď si vyrobit skládanky z papíru – oddíl Klíč a klub Týn's

Z papíru se dá vyrábět ledacos. Sami si můžete přijít vyzkoušet jak jednoduché origami, tak výrobu vzkazovníku, který vám bude připomínat nejen no, že se si ho vytvořili sami.

17. – 24. února
Jarní tábor

Tradiční akce o jarních prázdninách se koná opět na horské chalupě Husova bouda. Každoročně půjde o celou řadu činností na sněhu, společenské hry i výtvarné aktivity. Zkrátka týden plný pohody a odpočinku.

březen  
13. – 14. března
Přijď si vyrobit ... jarní překvapení – oddíl Klíč a klub Týn's

Jaro už pomalu klepe na dveře. Pokud se rozhodnete navštívit naše výtvarné odpoledne, určitě pomůžete jarní náladu přivolat (nebo si alespoň ukrátíte dobu, než začne být venku opravdu hezky).

20. března
Výprava do města Carcassonne – oddíl Klíč a klub Týn's

Vyzkoušejte si tradiční i zcela moderní deskové hry. Třeba vás některá uchvátí natolik, že si ji pak budete chtít pořídit. Nebo si ji zahrát častěji v naší klubovně.

Aula školy a Klubovna PS Omega

ZŠ Tusarova 21, Praha 7

22. – 24. března
Výprava do Jihlavy

Město Jihlava nabízí mnoho zajímavostí k prohlédnutí – jak na svém povrchu, tak také ve svém podzemí. Zkuste s námi objevovat její ZOO či podzemí nebo si vyzkoušet akvapark.

duben  
12. – 14. dubna
Výprava do Písku

Město Písek se může pochlubit snad nejstarším kamenným mostem u nás, navštívit se zde dá ale třeba i muzeum s historií těžby drahých kovů či expozicí říčních ryb. Navíc má moc krásné okolí...

24. dubna
Hřiště není/jako silnice

Netradiční hra, při které si budete moci na hřišti Sedmikráska vyzkoušet vaše dopravní dovednosti a třeba i něco vysoutěžit.

květen  
17. – 19. května
Výprava do Mšena

Mšeno se nachází nedaleko od zajímavého skalního města. O přírodní krásy tu tedy nebude nouze, navíc si zde budete moci zkusit si na cvičnou stěnu vystoupat (pod vedením oprávněných lezeckých instruktorů)…

červen  
5. června
Turnaj v Petanque – oddíl Klíč

Možná jste nás už někdy potkali na hřišti Sedmikráska v Praze 7. Pokud se potkáme také ve středu 5. června od 16 do 17 hodin, pak můžete hrát s námi

7. – 9. června
Výprava za tajemstvím hradu Rýzmberk

Další republikové setkání je tentokrát zahaleno do tajemství, které se budeme snažit odhalit. Samozřejmě tu poznáme spoustu nových aktivit – jako kinball, soupeření ve vodě, boj s obřími rukavicemi apod. Také se tu setkáme s mnoha přáteli z celé republiky.

12. – 13. června
Přijď si vyrobit mýdlo – oddíl Klíč a klub Týn's

Tentokrát už tradiční předprázdninová akce, při které vyrábíme mýdla nejroztodivnějších tvarů, vůní a barev... a to v naší klubovně (3. patro v Základní škole Tusarova) vždy od 16 do 18 hodin

18. června
Turnaj v Yoyování

Mimořádný turnaj v yoyování se uskuteční v naší klbovně v Základní škole Tusarova. Klubovna se nachází ve 3. patře. Turnaj proběhne od 17 do 18 hodin. Počítáme především s pravidelnými návštěvníky klubu YOYO, nicméně další zájemci o turnaj se mohou registrovat na adrese

30. 6. – 6. 7.
Léto v Lednici

AKCE JE BOHUŽEL ZRUŚENA – Až bude opravdové letní parno, bude se možná každý těšit na nějaký výlet. Pokud chcete vidět turecký minaret, zříceninu (již jako zříceninu postavenou), skleník plný vzácných rostlin, akvária či zajímavé zámecké stavby, pak pojďte putovat s námi.

červenec  
20. 7. – 3. 8.
Letní tábor H......

Informace pro účastníky tábora: http://psomega.cz/zapisnik/tom/234

září  
20. – 22. září
Výprava do České Skalice

Akce byla pro malý počet přihlášených účastníků zrušena. Kdo byl na prázdninách třeba u babičky, jistě s námi rád vyrazí na výpravu do údolí, které babičkám patří. Možná si také vyzkoušíme, jak vypadala stará škola...

25. září
Výprava do města Carcassonne

Tradiční akce plná netradičních deskových her se bude konat od 14.00 do 16.30 v aule Základní školy Tusarova 21, Praha 7. Vstup na akci je díky podpoře MHMP a MŠMT zdarma.

říjen  
16. – 17. října
Přijď si vyrobit magnetky z korálků – oddíl Klíč a klub Týn's

Magnetky na lednici nebo na vaši vlastní nástěnku si můžete vyrobit téměř z čehokoli. Tentokrát je budeme zkoušet ze zažehlovacích korálků. Akce se bude konat v klubovně v Základní škole Tusarova 21, Praha 7 (3. patro).

Díky podpoře MHMP a MŠMT je akce pro účastníky zdarma.

25. – 30. října
Podzimní prázdniny v Českém ráji

Podzimní prázdniny hodláme tentokrát strávit v Českém ráji, místu plném krásných skalních měst, starobylých hradů. Rádi bychom se ale také podívali do muzea aut i navštívili bazén.

listopad  
13. – 14. listopadu
Přijď si vyrobit či ozdobit svíčku – oddíl Klíč a klub Týn's

Pokud si chcete vyrobit zcela originální svíčku či si ji alespoň vlastním způsobem ozdobit, pak máte jedinečnou šanci (od 16 do 18 hodin v naší klubovně ve 3. patře základní školy Tusarova, Praha 7).

Díky podpoře MHMP a MŠMT je vstup na akci zdarma.

15. – 17. listopadu
Výprava do Jičína

Jičín je zajímavé městečko. Najdete zde bazén, vyhlídkovou věž, rozhlednu, muzeum (kde se na některé věci může sahat), ale i obrovský zahradní altán. Pojeďte a můžete Jičín prozkoumat s námi.

21. listopadu
Šílené domino – oddíl Klíč a klub Týn's

Kdo by si to už někdy nezkusil... Z dominových kostek se postaví dlouhá řada, pak se do první kostky strčí a pak už všechno jen padá... padá... a padá... Zkusit si to můžete i vy od 15.30 do 17.00 ve 3. patře základní školy Tusarova, Praha 7. Pokud právě ten váš „kus“ bude vypadat zajímavě, můžete vyhrát i nějakou tu odměnu navíc. Zájemci o soutěž si mohou rezervovat místo dopředu

Díky podpoře MHMP a MŠMT je pro účastníky akce zdarma.

27. listopadu
Výprava do města Carcassonne

Všem zájemcům o netradiční a moderní deskové hry nabízíme zajímavou příležitost zahrát si i zasoutěžit. Ve středu 27. listopadu se aula Základní školy Tusarova a několik dalších tříd promění v herny plné dnes už známých i méně známých her. Dětem i jejich rodičům bude škola otevřena od 14.00 do 17.00. Aktivní hráči navíc mohou získat drobnou odměnu. Akci pořádáme ve spolupráci se Základní školou Tusarova v rámci projektu 10x7, který je podpořen MČ Praha 7. Díky tomu je pro všechny účastníky vstup na akci zdarma

prosinec  
4. – 5. prosince
Předvánoční výtvarná schůzka – oddíl Klíč a klub Fit

Tentokrát uvažujeme o výrobě nějaké zajímavé vánoční ozdoby...

13. – 15. prosince
Vločková výprava

Výprava za sněhem, a vánoční pohodou tentokrát povede do Jablonce nad Nisou...

18. – 19. prosince
Vánočka – oddíl Klíč a klub Týn's

Tradiční vánoční schůzka s vánočními zvyky, pojídáním vánočky, a snad i pro někoho s rozbalováním vánočních dárků...